اوضاع در اخرالزمان

جدیدترین مطالب اخرازمان که کمتر جایی یا خواندید در این وبلاگ خواهیدخواند

 

در بارۀ عمر انقلاب ایران که در 22 بهمن 1357، برابر 13 ربیع الاوّل 1399 و 11 فوریه 1979 پیروز شد و تا قیام حسنی گیلانی در سال ظهور امام مهدی(علیه السّلام) دوام خواهد داشت، تا کنون پیش بینیهای گوناگونی شده اند که مهمترین آنها سه تای اند.

نگارنده، با بهره گیری از پیشگوییهای دانشمندانی مانند سلطان اُلُغْ بِیْگ گورکانی، عدد 29 سال -نزدیک به بازۀ زمانی یک بار گردش ستارۀ زحل دور خورشید- را در کتاب مژدۀ ظهور، ج 2، ص 21، چاپ نخست، ارائه کرده است که تحقّق نیافت. بعضی پژوهشگران نیز عدد 36 سال را پیش بینی کرده اند که در این باره توضیح خواهیم داد. گروهی از کارشناسان هم، با استناد به برخی روایات اسلامی و بیتی از سروده های شاه نعمة الله ولی (832-731هـ.ق)، عمر انقلاب ایران را 40 سال می دانند:

تا چهل سال ای برادر من      دور آن شهریار می بینم(11)

جالب توجّه است اگر بدانید، در یکی از پایگاههای اینترنتی، شخصی با نام «شاه سعید مبشّری»، در تاریخ 5 شهریور 1387، با استناد به خوابی که کسی در شهر اسفهان دیده، عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران را 36 سال برآورد کرده است:

«حال به مسأله ای که در اصفهان روی داده، توجّه کنید. فردی به نام محمود پسر حسنعلی که جزو افرادی است که کرامات ویژه ای دارند...، در 12 سال پیش، خوابی می بیند که در آن خواب یک جوان خوش سیما نصف بدنش پشت پرده ای قرار دارد و 3 نفر نیز در حال آماده کردن شمشیری برّاق و برنده  برای او می باشند که در آن حین به او، یعنی محمود پسر حسنعلی، گفته می شود: این پرده را می بینی که نصف بدن این جوان را در بر گرفته، این 18 سال از عمر جمهوری اسلامی است که گذشته است و نصف دیگر مانده است. اکنون می دانیم که آن وقت، یعنی 12 سال پیش، نصف عمر جمهوری اسلامی، یعنی 18 سال، گذشته است. پس در نتیجه، عمر جمهوری اسلامی 36 سال است، و از 18 سال دوم، 12سال گذشته است که 6 سالش باقی است»(12).

گفتنی است، ستارۀ مشتری نزدیک به هر 12 سال یک بار خورشید را دور می زند و به اعتقاد دانشمندان نجوم و طبق برخی تجربیّات، به گونه ای تقریبی در سر هر یک بار گردش مشتری دور خورشید، حوادثی مهم در بعضی مناطق جهان رخ می دهند(11). بنا بر این، بر فرض درست بودن خواب نقل شده و 36 سال بودن عمر انقلاب ایران، این مدّت برابر بازۀ زمانی سه بار گردش مشتری دور خورشید است که بر اساس مبانی منجّمان و تجربیّات به دست آمده، با گذشت 36 سال از عمر انقلاب ایران، بروز دگرگونیهای مهم در ایران و دیگر کشورهای جهان، در سال 1394هـ.ش، برابر 1436هـ.ق و 2015م، دور از انتظار نخواهد بود؛ همچنان که با گذشت حدود 37 سال (نزدیک به بازۀ زمانی سه بار گردش مشتری دور خورشید) از عمر حکومت محمّدرضا پهلوی -شاه پیشین ایران- شاهد فروپاشی حکومت وی و پایان دوران پادشاهی در ایران و پیروزی انقلاب و آغاز حکومت جمهوری در کشورمان بوده ایم.

نیز شایستۀ یادآوری است، از محاسبه ای جفری در بارۀ مدّت عمر حکومت جمهوری در ایران، پس از درگذشت بنیادگذار انقلاب ایران در سال 1368هـ.ش، عبارت «تا دَهَیْن آید بسر پنج» به دست آمده است که به حدود 25 سال اشاره دارد. امیدواریم، با خواست خدای متعالی، برایند این محاسبه درست بوده و دگرگونی و پسرفتی در آن رخ ندهد.

در بارۀ چهل سال بودن عمر انقلاب ایران یادآور می شویم، هرچند بیت مشهور شاه نعمة الله ولی (تا چهل سال ای برادر من – دور آن شهریار می بینم) ارتباطی با عمر انقلاب ایران ندارد، برخی روایاتی که در این باره وارد شده اند، قابل توجّه و اندیشه اند که در جای مناسب آنها را بررسی خواهیم کرد.  

در هر حال، با توجّه به آنکه طبق روایات اسلامی، انقلاب ایران تا زمان قیام حسنی گیلانی -چند ماه پیش از قیام امام مهدی(علیه السّلام)- دوام خواهد داشت، پیش بینی عمر این انقلاب کاری بس دشوار است، و بی گمان، هر کس با هر روشی بتواند به این راز نهان پی ببرد، به گونه ای تقریبی، از زمان ظهور و قیام امام مهدی(علیه السّلام) آگاه خواهد شد!

--------------------------------------------------

1. فتنۀ شامی یا شکل گیری دولت اسرائیل، اختلاف میان دولتهای عربی و اسرائیل را در پی داشت و از 1948 تا 1978م، جنگهای چهارگانۀ اعراب و اسرائیل (جنگهای 1948- 1956- 1967- 1973م) را سبب شد که سرانجام، پس از 30 سال، با پیمان کمپ دیوید در ۱۷ سپتامبر ۱۹۷۸، آتش این اختلاف فروکش کرد.

جالب توجّه است اگر بدانید، در همان سالی که پیمان کمپ دیوید بسته شد، فتنۀ شرقی یا شورشهای مردمی ضدّ نظام شاهنشاهی در ایران پدیدار گردید، و با برکناری محمّدرضا پهلوی از قدرت، انقلاب ایران، در 11 فوریه 1979، پیروز و حکومت جمهوری در این کشور برپا شد.

2. الفتن، ص 31، جزء 1، ح 85.

3. الفتن، ص 127، جزء 3، ح 528.

4. مراد از این عبارت آن است، همان گونه که روز گذشتۀ شما به طور قطعی آمده و رفته است، وقوع این فتنه ها نیز حتمی می باشد.

 5. الفتن، ص 33، جزء 1، ح 95.

6. الفتن، ص 133، جزء 3، ح 547.

7. در اینجا، پار مخفّف «پارس» می باشد، و مراد از آن، ایران است. این بیت از شعر به بیرون رانده شدن ایرانی تباران ساکن عراق که بسیاری از آنان از دانشمندان و طالبان علوم دینی در حوزۀ علمی نجف بودند، اشاره دارد؛ این حادثه بار نخست، در سال 1350هـ.ش، در زمان حکومت محمّدرضا پهلوی و در پیِ تیره شدن روابط دولت عراق با دولت ایران بر اثر اختلافات مرزی، رخ داد، و دومین بار، در سال 1359، پس از پیروزی انقلاب ایران و کمی پیش از حملۀ عراق به کشورمان، پیش آمد.

8. به بنیادگذار انقلاب ایران، روح الله خمینی، اشاره دارد که نامی پُرآوازه در جهان معاصر دارد.

9. هاشم‏تبار نخست، سیّد علی خامنه ای، رهبر کنونی انقلاب ایران می باشد، و هاشم‏تبار دوم، آخرین رهبر انقلاب ایران است که در آینده به قدرت می رسد.

10. رک: مژدۀ ظهور، ج 1، ص 6- 65، چاپ دوم.

11. رک: مژدۀ ظهور، ج 1، ص 40، چاپ دوم.

12. رک:   www.centralclubs.com

13. در این باره، در کتاب: مژدۀ ظهور، ج 1، ص 5- 103، چاپ دوم، مبحث «نشانه های نجومی»، مفصّل توضیح داده ایم.

نوشته شده در سه شنبه هشتم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:5 توسط یاسر نجف ابادیان|


آخرين مطالب
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل 13
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل 12
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل 11
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل10
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل9
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل 8
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل 7
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل 6
» فرمول‌های حيرت‌انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل 5
» فرمول های حيرت انگيز قرآنی و تعيين زمان نابودي اسرائيل4
Design By : Pars Skin